Začíná moje cesta na pláž…

Jsem s kamarádkou v restauraci a po objednání jídla přichází na řadu výběr vína. Kamarádka nechává výběr vína na mě…Vím, že si chce dát bílé víno. Ráda bych se jí trefila do chuti a zároveň vybrala víno, které její jídlo podpoří tak, že ještě více vynikne jak chuť vína, tak chuť jídla. A proto musím zjistit, jaké víno má ráda? Suché nebo sladší?

Ona odpovídá: ,, Mně je to jedno, vůbec se ve vínech nevyznám…netuším, podle čeho si mám víno vybrat…“

Její odpověď mě zaráží…

Podotýkám, že kamarádka je gurmetka, žena, která se vyzná v dobrém jídle, módě, hodně cestuje a víno ráda pije…

Jak to, že neví, které víno jí chutná???

Mluvíme spolu o tom během večera a já se dozvídám, že jí svět vín přijde hodně složitý. Že neví, jak má k vínu přistoupit, co v něm hledat? Připadá jí, že sommeliéři mluví pro ni cizí řečí a tak trochu snobsky ….

Po cestě domů o tom hodně přemýšlím. Pracuji s vínem, víno miluji a vím, co mám ve víně hledat a co od jaké odrůdy očekávat. Vím, jakou radost může dobře vybrané víno přinést a jaký chuťový orgasmus může vyvolat dobrá kombinace vína a jídla:-)

S každým dalším krokem si uvědomuji, jak často se setkávám s tím, že mí známí jsou na tom podobně jako už zmíněná kamarádka. A také si uvědomuji, jak mě baví  jim ukázat, jak na to.  Jak se mi rozbuší  srdce, vlije se mi krev do žil a v očích mám plamínky energie a vášně – když mluvím nebo píšu o víně. Jak mě těší, když dokážu zažehnout v ostatních zájem a nadšení o víno.

Vlastně chápu, proč se lidé tak málo vyznají ve víně. Je velmi málo možností, jak se vínový začátečník může jednoduše s vínem seznámit.

Buší mi srdce i teď. Uvědomuji si, jak už dlouho přemýšlím o tom, že bych ráda předala to, co jsem se o víně naučila lidem, kteří o to mají zájem.   Tak proč jsem to ještě neudělala?

Mám obrovský strach.

Strach z toho, že budu sdílet veřejně své myšlenky a že to třeba nebude nikoho zajímat. Strach z toho, že nevím ani technicky, jak na to. Nejsem zrovna počítačový génius.

Dlouho sleduji Stáňu Mrázkovou a její podnikání z pláže. Vím, že se otevírá nový on line kurz podnikání z pláže, který mi může pomoct.  Nikdy jsem neměla odvahu do něho vstoupit, ale teď zavírám strašáky do skříně a přihlašuju se.

Žijeme jen jednou a je lepší něco zkusit než o tom jen snít a neudělat nic…

Díky Stáně teď tvořím webové stránky, začínám psát blog…dokonce i já, která nesnášela ve škole slohová cvičení:-)

Vím, že si tímto plním můj sen a budu šťastná, pokud se díky mým radám do vína zamilujete stejně jako já.

A jak?

Jednoduše

Sama jsem si prošla různými kurzy, prostudovala spoustu knih o víně, čerpala informace na internetu a chvilku si myslela, že musím znát všechny detaily, poměry kyselinek, přesné určení toho, kdy je ještě víno považováno za suché a kdy za polosuché? Brala jsem to hodně vědecky a chtěla být ohromně profesionální.

A víte, co jsem nakonec zjistila?

Že stačí znát pár základních tipů a rad. A pak už jen ochutnávat, dát prostor svým smyslům. Začít mít rád sám sebe a hýčkat se. Podle mého názoru je důležité, jestli Vám víno chutná nebo ne? A je úplně jedno, jestli Vám chutná víno, které vyhrálo medaili nebo je to víno, které v žádné soutěži ani nebylo.

Je to jen o Vás.

Sepsala jsem pro Vás návod, který  Vám ukáže, jak se jednoduše můžete stát znalcem a milovníkem vína i Vy ke stažení zde:

Budu se těšit na Vaše komentáře.

Na zdraví!

Linda

 

 

 

Jsem žena s láskou k vínu a chci Vám tuto lásku předat a ukázat Vám, jak se jednoduše vyznat ve světě vín. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře