Chcete se dožít v kondici 100 let ? Čtěte dál, mám pro Vás zajímavý recept na dlouhověkost:)

Většina z nás se snaží jíst zdravě, cvičí, sledují nejnovější věděcké studie o přínosu jednotlivých potravin, dodržují pitný režim, meditují, relaxují a to vše proto, aby si upevnili své zdraví a prodloužili kvalitní život nejméně do 100 let.

Co byste řekli na to, že k dlouhověkosti stačí pouze pít hodně vína????

Španěl Antonio Docampa García, který zemřel letos v únoru ve věku 107 let, měl svoji vlastní metodu, jak se udržet dlouho v kondici.

Pan Docampo García ignoroval doporučení odborníků. Nepil vůbec žádnou vodu a svou vitalitu připisoval konzumaci červeného vína – konkrétně 4 lahvím denně.

Antonio Docampo García pocházel z města Vigo v severozápadním Španělsku, měl vlastní vinici a byl zakladatelem vinařské společnosti Bodegas Docampo. Tu nyní řídí jeho synovec Jerónimo Docampo.

„Většinu vyprodukovaného vína prodával, ale vždy si nechával určité menší množství sám pro sebe. Když vyprodukoval třeba 60 000 litrů vína, tak si nechal 3000 litrů pro sebe. Vždy říkával, že to je jeho tajemství vitality a dlouhověkosti,” dodal Jerónimo Docampo.

Pan Docampo vypil 2 lahve vína k obědu a 2 lahve k večeři. Byl schopný vypít 1,5l vína najednou a pokud se sešli doma se synem, byli schopni společně vypít 200 litrů vína, jak potvrdil jeho syn Miguel Docampo Lopez.

Byl také velkým fanouškem Brandy, kterou si dával vždy po ránu k snídani než začal pracovat.

Co na to říkáte? Líbil by se Vám takový životní styl?

Já osobně nevím, jestli bych se vůbec dožila odpoledne….

Linda

Zdroj:

Vinepair.com

Jsem žena s láskou k vínu a chci Vám tuto lásku předat a ukázat Vám, jak se jednoduše vyznat ve světě vín. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře